fbpx
Co różni home staging od aranżacji wnętrz

Co różni home staging od projektowania wnętrz?

Home staging różni się od projektowania wnętrz. Czy wiesz, na czym polegają te różnice? Przeczytaj o nich i wybierz odpowiednią dla siebie opcję.

Projekt aranżacji wnętrz:

  • jest dostosowany przede wszystkim do potrzeb i gustów właściciela lub użytkownika danego lokalu
  • nadaje wnętrzu indywidualny charakter
  • obejmuje szczegółowe przygotowania, co zajmuje relatywnie sporo czasu
  • jest rozwiązaniem na dłużej i wymaga większego nakładu pracy
  • wiąże się zwykle z wyższymi kosztami – zarówno samej usługi, jak i niezbędnych zakupów

W efekcie, projekt aranżacji wnętrz zwykle podoba się właścicielowi lokalu, natomiast nie zawsze spełnia oczekiwania potencjalnych klientów, poszukujących nieruchomości do kupna lub wynajęcia. Projekt aranżacji wnętrz jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli chcesz czuć się dobrze we wnętrzu dostosowanym do Twoich osobistych preferencji.

Home staging:

  • zakłada przygotowanie wnętrza w taki sposób, aby spodobało się ono potencjalnym klientom
  • nadaje wnętrzu charakter uniwersalny
  • nie wymaga dużo czasu na przygotowania
  • jest rozwiązaniem krótkoterminowym
  • z zasady jest działaniem niskokosztowym

W efekcie, wnętrze po home stagingu niekoniecznie trafia w gust właściciela danej nieruchomości, jednak podoba się potencjalnym klientom i zachęca ich do decyzji o kupnie lub wynajmie. Z tego względu, home staging jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli chcesz szybko i korzystnie sprzedać lub wynająć nieruchomość.

Home staging i projektowanie wnętrz to nie to samo

Home staging i projektowanie wnętrz służą różnym celom i przyjmują odmienne perspektywy. Dlatego indywidualnie zaprojektowane wnętrza, przed wystawieniem ich na sprzedaż lub do wynajmu, również skorzystają na home stagingu.

W przypadku usługi projektu aranżacji wnętrz, kluczowe znaczenie ma spełnienie oczekiwań właściciela lub użytkownika nieruchomości. Projektant dostosowuje wygląd wnętrz do indywidualnych upodobań.

Przy home stagingu, najważniejsze jest przygotowanie wnętrza zgodnie z oczekiwaniami potencjalnych klientów, aby przyciągnąć ich uwagę daną ofertą sprzedaży lub wynajmu. Profesjonalny home stager zna kryteria, jakimi kierują się osoby zainteresowane kupnem lub wynajęciem nieruchomości, i dostosowuje wygląd wnętrz do ich preferencji. Na czym konkretnie polega home staging – o tym więcej przeczytasz tutaj.

Wizerunek i sposób prezentacji wnętrz stanowi jeden z kluczowych czynników wyróżniających ofertę na rynku nieruchomości. Więcej o czynnikach wpływających na atrakcyjność rynkową oferty sprzedaży lub wynajmu nieruchomości przeczytasz tutaj🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top